Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Belgie označila celou ČR za "červenou zónu" belgického semaforu

 

Pro červenou zónu jsou 14-ti denní karanténa a test provedený po příjezdu povinné.

S účinností od 23. 9. 2020 16 hodin je pro osoby, které přijíždějí do Belgie a před vstupem pobývaly v ČR, povinná 14-denní karanténa a test provedený po příjezdu (na území Belgie).

Instrukce cestující obdrží v návaznosti na vyplnění povinného belgického formulálře: „Public Health Passenger Locator Form“. Formulář musí vyplnit všechny osoby, které cestují letecky nebo lodí a dále všechny osoby cestující do Belgie na dobu delší než 48 hodin a osoby, které se vracejí z pobytu v zahraničí, který přesáhl 48 hodin.

Vzhledem k tomu, že karanténní opatření jsou v gesci obcí, měl by si cestující také dopředu zjistit, jakým způsobem má obec, kam jede, karanténní opatření organizována.

Belgický semafor je určen zejména pro cesty "odkladné" tzn. cesty za zábavou, turistikou apod. viz. https://diplomatie.belgium.be/en Netýká se tedy naléhavých osobních ani obchodních cest, jestliže cestující bezodkladnost doloží (Přehled výjimek a požadovaných dokumentů v sekci What measures apply when travelling from the European Union, the Schengen Area and the United Kingdom to Belgium?). Více informací na webové stránce velvyslanectví ČR v Bruselu.

MZV ČR také upzorňuje, že nadále  dochází k častým změnám v letecké dopravě a aktuálně je rušena řada letů na lince Brusel-Praha. Při plánování cest je třeba s touto skutečností počítat a co se týče aktuální nabídky spojů, sledovat webové stránky konkrétního leteckého dopravce.  Informace k létání z Belgie na stránkách letiště v Bruselu

Informace v tomto směru je umístěna na webové stránce Velvyslanectví ČR v Belgickém království s příslušnými propojeními na webové stránky leteckých dopravců.

 

 

.