Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čad: Aktuální doporučení k cestám

 

MZV ČR doporučuje zcela se vyhnout cestám do jižního Čadu, do oblastí hraničících s Nigérií, Kamerunem a také do oblasti Čadského jezera, s výjimkou hlavního města N´Djameny, kde však je též nutno zachovávat zvýšenou opatrnost (riziko teroristických útoků či únosu cizinců). V oblasti probíhají vojenské operace proti teroristické skupině Boko Haram.

Doporučuje se též vyhnout se cestám do severní poloviny Čadu, kde hrozí nebezpečí ze strany islámských radikálů. Vzhledem k dlouhodobě zhoršené bezpečností situaci v Libyi doporučuje MZV ČR vyvarovat se zejména cest do provincie Bourkou-Ennedi-Tibetsi, především do oblasti na sever od města Faya Largeau. Doporučuje se rovněž necestovat do oblastí na hranicích se Súdánem a do pohraniční oblasti při severní hranici se Středoafrickou republikou.

Do ostatních částí země MZV ČR doporučuje omezit cesty jen na nezbytně nutné.

Česká republika nemá v Čadu zastoupení a možnosti eventuální pomoci českým občanům v nouzi jsou velmi limitované. V případě nezbytné cesty doporučujeme zachovávat nejvyšší stupeň opatrnosti a registrovat se před cestou na webové stránce MZV DROZD.

.