Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dominikánská republika: upozornění na období hurikánů

 

(Archivní článek, platnost skončena 30.11.2022.)

V současném období (červen-listopad) probíhá v Dominikánské republice období hurikánů. To s sebou mimo jiné přináší riziko silných dešťů, bleskových povodní a sesuvů půdy. Hurikány mohou mít za následek přerušení dodávek elektřiny, komunikací, dodávek vody a potenciálně i letů z/do Dominikánské republiky. MZV ČR proto doporučuje dbát během pobytu zvýšené opatrnosti.

Postup jakýchkoliv blížících se cyklonů nebo bouří lze sledovat na webových stránkách, jako je Meteorologický institut Dominikánské republiky, Nouzové operační středisko  nebo Central Pacific Hurricane Center.

Při cestách do země v tomto období se doporučuje přijmout základní opatření v rámci přípravy na možnou bouři, zejména se ujistit o dostatečných zásobách jídla, vody, léků a dalších nezbytných potřeb a mít u sebe záložní zdroj na nabíjení telefonu a baterku pro případ výpadku elektřiny.

Před cestou doporučujeme registrovat se v systému DROZD

V případě nezbytné potřeby lze volat na nouzovou linku Velvyslanectví ČR v Havaně: +53 526 410 01, případně na honorární generální konzulát v Santo Domingu: tel. (809) 685 69 00, +1 809 685 69 00.

.