Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Egypt: upozornění na některá omezení s ohledem na zasedání klimatického summitu COP 27

 

S ohledem na konání klimatického summitu COP 27 ve dnech 6. až 18. 11. 2022 v turistickém letovisku Sharm el-Sheikh upozorňuje MZV ČR na některá omezení v důsledku zasedání, která se mohou týkat dějiště zasedání i hlavního města Káhiry.

MZV ČR doporučuje případnou dovolenou v letovisku Sharm el-Sheikh v měsíci listopadu 2022 odložit na pozdější dobu. Se zasedáním budou spojeny zvýšené bezpečnostní kontroly na letišti, ve městě i blízkosti kongresového centra, které je dějištěm zasedání. V důsledku zvýšených pozemních i námořních bezpečnostních kontrol se předpokládá omezení či ztížení dostupnosti některých turistických služeb.

Vstup do kongresového centra a jeho blízkého okolí (tzv. „Blue Zone“) bude umožněn pouze registrovaným delegátům zasedání. Stejně tak vyhrazený vstup bude do blízké „Green Zone“, která je určena pro zástupce neziskového sektoru, akademické pracovníky či další doprovod delegátů. Více informací pro účastníky klimatické konference COP 27 včetně organizačních záležitostí či pro případ potřeby včasné žádosti o víza je dostupných na oficiální webové stránce summitu

MZV ČR důrazně upozorňuje na potřebu dodržovat místní zákony a dbát místních bezpečnostních pokynů. Jakékoliv neohlášené a neschválené průvody či protesty jsou zakázány a jejich organizace nebo účast mohou být sankcionovány omezením na svobodě. 

MZV ČR doporučuje všem případným cestovatelům či delegátům se registrovat v databázi DROZD.

.