Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Etiopie
Foto: © Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Etiopie: Doporučení na cesty - Bombový útok v Ambo

 

Dne 23. 2. 2020 došlo k bombovému útoku na shromáždění na podporu etiopského premiéra Abiyho Ahmeda ve městě Ambo, které se nachází ve státu Oromie. Během útoku bylo podle zpráv zraněno 29 osob.
 
 

Vzhledem k rostoucímu napětí v oblasti proto do odvolání nedoporučujeme cesty do města Ambo a do západní Oromie obecně.

Pro aktuální informace kontaktujte Velvyslanectví ČR v Addis Abebě: addisabeba@embassy.mzv.cz. MZV doporučuje českým občanům zkontrolovat dostupnost roamingových služeb svých mobilních operátorů v Etiopii.

MZV důrazně doporučuje využít registraci v dobrovolné databázi cestovatelů DROZD na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí  v kapitole "Cestujeme." Občané, kteří se ocitnou ve vážném ohrožení, se mohou v mimopracovní dobu obrátit na konzulární oddělení Velvyslanectví ČR v Addis Abebě: +251 911 222 401.


Cestovní doporučení a varování vydávaná MZV ČR vycházejí z informací, které má MZV ČR k dispozici ve chvíli zveřejnění a které jsou považovány za důvěryhodné. MZV ČR nemůže převzít záruku za správnost a úplnost informací, ani odpovědnost za případné škody. Krizové situace jsou často velmi nepřehledné a mohou se rychle měnit. 
Rozhodnutí o uskutečnění cesty je výhradní odpovědností každého jednotlivce či vysílající instituce
Odkazy na informační zdroje, právní předpisy apod. v zahraničí se vždy týkají pouze specifické situace a nejedná se o úplný výčet. Právní předpisy cizího státu se mohou kdykoli změnit bez informování MZV ČR. MZV ČR proto doporučuje před cestou případně kontaktovat příslušnou diplomatickou nebo konzulární misi cílové země.
MZV ČR důrazně doporučuje dodržovat doporučení uvedená v cestovních a bezpečnostních pokynech a uzavřít odpovídající pojistné krytí. 

.