Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Etiopie
Foto: © Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Etiopie - doporučení k cestám

 

(Archivní článek, platnost skončena 07.09.2022 / 09:30.)

Z důvodu pokračujícího ozbrojeného konfliktu na severu země Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně nedoporučuje cestovat do regionů Tigraj, Afar a severní část regionu Amhara. V případě hlavního města Addis Abeby a zbytku Etiopie dává MZV ČR občanům ke zvážení, zda je jejich případná cesta bezodkladná.

Tranzit na hlavním letišti Addis Abeba – Bole International je možný a bezpečný. Letiště funguje v běžném režimu, mezinárodní i vnitrostátní spoje jsou provozovány bez omezení.


Českým občanům se důrazně doporučuje registrovat se v systému DROZD a zároveň informovat o místě svého pobytu v Etiopii na adresu Velvyslanectví ČR v Addis Abebě (lucie_stepankova@mzv.cz) společně s osobními údaji (jméno, příjmení, datum narození, číslo pasu, email a mobilní telefonní číslo).

V případě nouze lze kontaktovat pohotovostní linku Velvyslanectví: +251/911222401.

V případě zhoršení bezpečnostní situace a při přerušení telefonického spojení a vypnutí internetu na delší dobu, se čeští občané mohou dostavit na Zastupitelský úřad ČR v Addis Abebě, kde jim budou poskytnuty další informace.


 

 

.