Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Etiopie
Foto: © Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Etiopie: Zhoršení bezpečnostní situace

 

(Archivní článek, platnost skončena 04.11.2021 / 16:30.)

V souvislosti s eskalací ozbrojeného konfliktu na severu Etiopie a postupem povstaleckých sil Tigrajské lidově-osvobozenecké fronty v regionech Amhara a Afar Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje, aby občané ČR zvážili nutnost plánovaných cest do Etiopie a realizovali pouze bezodkladné návštěvy země. MZV ČR nedoporučuje cestovat do regionů Tigraj, Afar a Amhara.

Dne 2. listopadu 2021 byl v celé zemi vyhlášen nouzový stav a obyvatelé vyzváni, aby mobilizovali své úsilí v boji proti povstalcům. Občanům ČR, kteří již v Etiopii pobývají, se doporučuje zvážit nutnost setrvání v zemi. Nouzový stav dává místním úřadům rozšířené pravomoci, doporučuje se s nimi spolupracovat a řídit se jejich pokyny.

Důrazně se také českým občanům doporučuje registrovat se v systému DROZD (odkaz) a zároveň informovat o místě pobytu v Etiopii na adresu Velvyslanectví ČR v Addis Abebě (lucie_stepankova@mzv.cz) společně s osobními údaji (jméno, příjmení, datum narození, číslo pasu, email a mobilní telefonní číslo).

V případě nouze lze kontaktovat pohotovostní linku velvyslanectví: +251/911222401.

.