Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Hongkong: Doporučení pro cesty

 

(Archivní článek, platnost skončena 23.01.2020.)

MZV ČR upozorňuje občany na častý výskyt demonstrací v Hongkongu, které mohou mít dopad jak na osobní bezpečnost, tak na cestovní plány turistů.

Rozsáhlé demonstrace se od června 2019 konají prakticky každý víkend, k menším demonstracím ale dochází i v pracovních dnech. V důsledku demonstrací dochází k častým, nenadálým a rozsáhlým omezením či zastavení podzemní i pozemní dopravy. Terčem demonstrací se několikrát stalo místní letiště a zastávky metra. Opakování situace nelze vyloučit. Doporučujeme proto sledovat informace místní policie a médií. Aktuální dopravní informace vláda Hongkongu zveřejňuje prostřednictvím webu a aplikace HKeMobility.

Občanům důrazně doporučujeme vyhnout se místům konání demonstrací, jejichž průvodním jevem je stále častěji násilí. V  místě střetů dochází například k útokům zápalnými lahvemi, házení těžkých předmětů, použití slzného plynu nebo gumových projektilů, které jsou hrozbou pro všechny osoby nablízku. Demonstrace se mohou uskutečnit prakticky kdekoli a to zcela nečekaně. Zvýšené riziko násilných střetů hrozí v oblastech:

Hongkong Island:

- vládní čtvrť Tamar

- North Point

- Sai Ying Pun

- oblast mezi od Causeway Bay přes Wanchai až po Central

Kowloon:

-Tsim Sha Tsui

- Mong Kok

- Yuen Long

- Tsuen Wan. 

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje všem cestovatelům zaregistrovat se v databázi DROZD.

.