Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

KLDR: Doporučení k cestám

 

Vzhledem k dlouhodobě napjaté situaci na Korejském poloostrově, přetrvávajícímu sankčnímu režimu Rady Bezpečnosti OSN a riziku severokorejských jaderných či raketových testů MZV doporučuje občanům ČR zvážit nutnost cesty do Severní Koreje. 

V případě návštěvy země doporučujeme, aby občané důsledně dbali pokynů svých průvodců a nezavdávali příčiny ke sporům. I drobné přestupky mohou v KLDR vést k uvěznění a přísnému potrestání. Připomínáme, že registrační systém DROZD na území KLDR nelze využít kvůli neexistujícímu roamingu a komunikačním omezením, která jsou vůči cizincům v zemi uplatňována. Možnosti kontaktu s velvyslanectvím ČR v Pchjongjangu jsou tak pro návštěvníky země silně omezené.

Ačkoli od počátku r. 2018 došlo na Korejském poloostrově ke krokům naznačujícím postupné zlepšování situace a snižování napětí v regionu, i nadále platí výzva k obezřetnosti. Na vědomí je třeba mít kromě politické situace i skutečnost, že v případě jakékoli krizové situace nejsou zdejší orgány schopny a připraveny adekvátně reagovat. Pokud by tak v rámci turistické návštěvy došlo např. k dopravní nehodě, nelze spoléhat na poskytnutí spolehlivé a rychlé lékařské péče, a existuje tak reálné riziko ohrožení života.

.