Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kypr: opatření v souvislosti šířením koronaviru

 

(Archivní článek, platnost skončena 17.03.2020 / 15:15.)

V souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2 (způsobující nemoc COVID-19) vláda Kyperské republiky upravila pravidla pro vstup do země pro cestující z rizikových oblastí a omezila pohyb mezi jižní a severní částí ostrova.

Cestující, kteří přilétají na Kypr, jsou povinni dodržovat následující pravidla podle regionu, ze kterého přijeli (nevztahuje se na letištní tranzit v níže uvedených zemích):

  1. Nařízená izolace pod lékařským dohledem: čínská provincie Hubei, Itálie, Írán, Korejská republika
  2. Povinná domácí karanténa po dobu 14 dní: Čína (vyjma provincie Hubei, viz výše), Japonsko, Hong Kong, Francie, Německo, Řecko (regiony Achaia, Ilia and Zanykthos), Španělsko
  3. Doporučená návštěva lékaře a preventivní vyšetření příznaků: Belgie, Nizozemsko, Singapur, Švédsko, Švýcarsko, Řecko (ostatní oblasti), Velká Británie

Aktuální informace o pravidlech vstupu přes letiště v Larnace a v Paphosu

S platností od soboty 29. 2. jsou rovněž uzavřeny následující přechody mezi jižní a severní částí Kypru: pěší přechod na Ledra street v centru Nikósie, Astromeritis, Lefka a Dherynia. Opatření bylo přijato jako prevence šíření koronaviru COVID-19. Ostatní přechody (pěší přechod u hotelu Ledra Palace v Nikósii, Agios Dometios v Nikósii, Limnitis, Pyla-Pergamos a Strovilia) zůstávají v provozu.


Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje všem cestovatelům zaregistrovat se v databázi DROZD.

V případě nouze kontaktujte nouzovou linku ZÚ Nikósie: +357/99356380.

.