Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Libanon
Foto: © Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Libanon: varování před cestami do země a výzva k jejímu opuštění

 

S ohledem na zhoršující se situaci po celém Libanonu varuje MZV ČR před cestami do země a vyzývá občany k jejímu urychlenému opuštění. Fungování mezinárodního letiště v Bejrútu a komerčních letů v případě další eskalace sporu není možné zaručit. Ujistěte se, že máte platné cestovní doklady a pojištění.

S různou intenzitou se stále objevují protesty a demonstrace. Bezpečnostní situace se v jejich průběhu může rychle zhoršit, a to hlavně v šíitských oblastech a oblastech palestinských uprchlických táborů Ain al-Hilweh, Burj al-Barajneh, ale i v dalších lokalitách.

Pokud již v zemi jste, buďte obezřetní, dbejte maximální opatrnosti a vyhýbejte se místům demonstrací či větší koncentrace osob, a urychleně Libanon opusťte. Zásadní je dbát pokynů místních bezpečnostních složek a sledovat aktuální vývoj situace.

V případě nouze se lze obrátit na Velvyslanectví ČR v Bejrútu, a sice v pracovní době na standardní telefonické kontakty úřadu a mimo pracovní dobu pak na jeho nouzovou linku konzulární pohotovosti: +961 3 332 291.

MZV ČR silně doporučuje registraci v systému DROZD.

.