Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Lucembursko: zpřísnění vstupních podmínek od 29. 1. 2021

 

Lucembursko zpřísňuje režim cestování do země od 29. 1. do 28. 2. 2021.

Osoby přijíždějící do Lucemburska letecky (residenti i nerezidenti identicky, ze všech destinací světa, vč.  3. zemí, z nichž jsou do EU přílety povoleny), od 6 let, jsou před nástupem na palubu povinny předložit negativní test (PCR či antigenní test) ne starší než 72h.

Osoby přilétající ze zemí mimo EU se na letišti po příletu nadto musejí podrobit i přídatnému antigennímu test (v případě cest z tmavě červených destinací EU nebylo zatím o povinnosti přídatného antigenního testu rozhodnuto).

V případě odmítnutí test absolvovat nebudou odlétající vpuštěni do letadla, přilétající budou muset povinně nastoupit 14-denní karanténu (výjimky z testování byly omezeny pouze na posádky letadel a osoby činné v dopravě („personnel du secteur des transports“), cestovatele v transitu; osoby, které z/do LU v rámci schengenu/EU cestují na méně než 72h; diplomaty, členy mez. organizací „a osoby těmito organizacemi pozvané“, vojenský personál, personál z oblasti rozvojové politiky/humanitární pomoci a z oblasti civilní ochrany absolvující krátkodobý pobyt (do 72h) a „osoby, které SARS-CoV-2 v minulých 3 měsících prodělaly a po ukončení izolace již nemají příznaky onemocnění a mohou prodělání nemoci prokázat příslušným certifikátem“.

Více informací na weobvých stránkách velvyslanectví ČR v Lucembursku.

.