Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mali: Aktuální doporučení k cestám

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje vzhledem k vyhlášenému výjimečnému stavu v zemi, jehož důvodem jsou pokračující vážné hrozby proti bezpečnosti osob a majetku, cestovat do Mali jen ve zcela nezbytných případech.
 

Výjimečný stav byl vyhlášen po teroristickém útoku na mezinárodní hotel Radisson Blu, ke kterému došlo 20. listopadu 2015, a který od té doby v zemi platí nepřetržitě.

Zhoršování bezpečnostní situace se týká celého území Mali, včetně hlavního města Bamaka a ostatních regionů na jihu země, které byly dosud považovány za relativně bezpečnější.

Zároveň lze na území tohoto afrického státu pozorovat zvýšené proticizinecké nálady.

Aktuální zvýšené bezpečnostní riziko se týká celé země a všech maliských regionů a to v důsledku pokračujících aktivit teroristických skupin, v jejichž důsledku nemůže být, a to ani přes přítomnost četných zahraničních ozbrojených sil, individuální bezpečnost cizinců v žádném případě zaručena.

V případě nutnosti do Mali i přes výše uvedené cestovat doporučujeme před cestou spojit se s velvyslanectvím ČR v Bamako (bamako@embassy.mzv.cz) a také zaregistrovat se v databázi cestovatelů DROZD.

.