Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nizozemsko - aktuální informace

 

S platností od  29. prosince 2020, 00:00 hod musí všichni cestující starší 13ti let přijíždějící do Nizozemska z České republiky, předložit negativní PCR test na přítomnost COVID-19.
 

Nizozemsko zavádí s platností od soboty 23.1. 2021 (od 00:01 hod.) nové dodatečné opatření pro cestující starší 13 let přijíždějící do Nizozemska letecky či trajektem ze všech rizikových zemí, tj. včetně České republiky. Cestující musí před odletem/odjezdem kromě negativního PCR testu nově předložit negativní antigenní test na přítomnost COVID-19, provedený ne déle než 4 hodiny před nástupem do letadla/na trajekt.

U osob pracujících v dopravě musí být test proveden ne déle než 24 hod. před nástupem do letadla/na trajekt. Místo antigenního testu může být předložen negativní výsledek testu provedeného metodou LAMP/ loop-mediated isothermal amplification. Toto dodatečné opatření se vztahuje též na cestující, kteří budou letecky tranzitovat na nizozemských letištích. Opatření se nevztahuje na přepravu autem.

I v případě předložení negativního testu nadále platí pro osoby přijíždějící do Nizozemska z České republiky povinnost  neprodleně se odebrat do desetidenní karantény, a to i v případě, když nemají žádné příznaky onemocnění COVID-19.  

 

Nizozemsko dále zavádí s platností od soboty 23.1.2021 (od 00:01 hod.) zákaz osobní letecké přepravy do Nizozemska z UK, JAR, Kapverd a následujících zemí Jižní Ameriky: Argentina, Bolívie, Brazílie, Chile, Kolumbie, Dominikánská republika, Ekvádor, Francouzská Guyana, Guyana, Panama, Paraguay, Peru, Surinam, Uruguay a Venezuela.

Více informací naleznete na webové stránce Velvyslanectví ČR v Haagu.

.