Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nový Zéland - celostátní přechodné období po cyklónu Gabrielle na Severním ostrově Nového Zélandu

 

Na Novém Zélandu, který byl zasažen cyklónem Gabrielle, byl dne 14. 3. 2023 ukončen výjimečný stav. Regiony Northland, Auckland, Waikato, Tararua, Tairāwhiti a Hawke's Bay (Severní ostrov)  přešly do režimu přechodného období.

Během přechodného období budou odstraňovány škody způsobené záplavami, které provázely přechod cyklónu. V cyklónem zasažených oblastech Severního ostrova Nového Zélandu je nadále narušena pozemní doprava. 
 

Na základě aktuálních informací MZV ČR je třeba při cestách do cyklónem zasažených regionů Severního ostrova Nového Zélandu počítat s dopravními omezení na některých dálničních a silničních komunikacích, přičemž obnova cyklónem poškozených částí těchto komunikací bude dlouhodobější záležitostí.
 
K zjištění aktualit doporučujeme webové stránky Home National Emergency Management Agency (civildefence.govt.nz), předpověď počasí lze nalézt na MetService - Te Ratonga Tirorangi, informace o uzavírkách silnic lze nalézt na webu Waka Kotahi.
 
Současně doporučujeme registraci v systému DROZD. V případě nenadálé nouze lze kontaktovat Generální konzulát v Sydney na pohotovostní lince +61 411 895 954.

.