Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

PAÚ: Omezení vstupu cizinců v souvislosti s šířením epidemie koronaviru

 

(Archivní článek, platnost skončena 13.05.2020 / 12:15.)

V souvislosti se šířícím se koronavirem (COVID-19) je na Palestinských autonomních územích (PAÚ) zaveden stav nouze a zrušeny veškeré rezervace v hotelech. Západního břehu Jordánu, na který lze vstoupit pouze z Izraele, se navíc týkají i restriktivní opatření týkající se vstupu cizinců, které zavedl Izrael.

MZV ČR doporučuje občanům ČR, aby v nejbližší době zvážili cesty na PAÚ z důvodu stavu nouze vyhlášeného palestinskými úřady a rovněž z důvodu maximálně restriktivních opatření izraelské vlády týkajících se vstupu cizinců, které mají přímý dopad i na ty cizince, jejichž cílem by byly PAÚ. Nejvážnější situace z důvodu epidemie COVID-19 je v guvernorátu Betlém, na jehož celém území je vyhlášena karanténa a je v současnosti pro cizince palestinskými úřady úplně uzavřen.   


V případě nezbytných cest na PAÚ doporučuje MZV ČR všem občanům zaregistrovat se na internetových stránkách v databázi DROZD. Vaše registrace umožní Vás včas kontaktovat v případě mimořádné události, nebezpečí nebo nenadálé změně v podmínkách Vašeho pobytu prostřednictvím SMS zprávy.

V nouzové situaci se lze obrátit na pohotovostní linku velvyslanectví v Tel Avivu: +972 52 328 6622.

.