Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pobřeží slonoviny: Doporučení na cesty

 

MZV ČR doporučuje zcela se vyhnout cestám na severovýchod země (východní část distriktu Savanes a severní část distriktu Zanzan) z důvodu hrozby teroristických útoků a únosů s ohledem na proudění radikálních islamistických skupin z regionu Sahelu.  MZV ČR dále doporučuje vyhnout se cestám do příhraničních oblastí s Libérií, Mali a Burkinou Faso z důvodu hrozby ozbrojených přepadení

.Ve zbytku země se doporučuje dbát zvýšené opatrnosti. V zemi je rozšířená pouliční kriminalita. Při jízdě automobilem může docházet k útokům ozbrojených banditů, zejména s ohledem na špatný stav silnic. V případě přepadení by se neměl klást odpor. Značně riskantní jsou pak noční jízdy automobilem. Nedoporučuje se vycházet bez doprovodu a po setmění. Vzhledem k početným krádežím a loupežným přepadením se nedoporučuje viditelné nošení cenností (hodinky, prsteny, řetízky). Obecně se též doporučuje vyhnout se demonstracím a shromáždění více lidí, sledovat informace místních médií a řídit se pokyny bezpečnostních složek.

Cestovatelé v nouzi se mohou obrátit na nouzovou linku Velvyslanectví ČR v Akkře (+233 (0) 247 011 428), a rovněž na Honorární konzulát ČR v Abidjanu (tel.: +225 22 41 89 80, email: consul@consulateczechci.com, adresa: Cocogy II Plateaux ENA, Rue J5, Villa No. 269, 08 BP 3121 Abidjan).

 

MZV ČR doporučuje cestovatelům registrovat se v databázi DROZD.

.