Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pobřeží slonoviny: Doporučení na cesty

 

V důsledku proudění radikálních islamistických skupin z regionu Sahelu existuje nebezpečí teroristických útoků a únosů na severu Pobřeží slonoviny při hranici s Burkinou Faso a Mali. Ministerstvo zahraničních věcí proto doporučuje zcela se vyhnout cestování do příhraniční oblasti na severu země. 
 

V roce 2016 došlo k teroristickému útoku na turisty navštěvovaný Grand Bassam v blízkosti Abidjanu. Od té doby je však situace v zemi stabilizovaná, s výjimkou výše zmíněné příhraniční oblasti na severu.

V zemi je však rozšířená pouliční kriminalita a dochází zde k loupežným přepadením, především na západě a severozápadě země v příhraničních oblastech s Libérií, Guineou a Mali. Při jízdě automobilem může docházet k útokům ozbrojených banditů, zejména s ohledem na špatný stav silnic. V případě přepadení by se neměl klást odpor. Značně riskantní jsou pak noční jízdy automobilem. Nedoporučuje se vycházet bez doprovodu a po setmění. Vzhledem k početným krádežím a loupežným přepadením se nedoporučuje viditelné nošení cenností (hodinky, prsteny, řetízky).

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje všem cestovatelům registrovat se v databázi DROZD.

 

.