Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Německo: na seznam rizikových oblastí zařazena Praha a Středočeský kraj

 

Praha (od 9. září 2020) a Středočeský kraj (od 16. září 2020) jsou označeny spolkovou vládou za rizikové regiony. Osoby, které přijíždějí do SRN a v posledních 14 dnech před vstupem do SRN pobývaly v těchto regionech, podléhají tedy omezení při vstupu do Německa. Cestovatelů z ostatních oblastí ČR a pendlerů se opatření netýká. Hranice do Německa zůstávají otevřené, probíhají  však namátkové policejní kontroly ve vnitrozemí. Upozorňujeme cestovatele z Prahy a Středočeského kraje, že za porušení jednotlivých zemských karanténních nařízení hrozí vysoké pokuty.  

Každý, kdo přijíždí do Německa z Prahy či ze Středočeského kraje, je povinen se neprodleně odebrat do 14-denní karantény, nebo disponovat negativním výsledkem testu na SARS-CoV 2, který nebyl proveden dříve než 48 hodin před vstupem do Německa. Výsledky testů pořízených v ČR jsou v Německu akceptovány. Atest musí být v německém, či anglickém jazyce. Všem držitelům negativního testu doporučujeme jej po 14 dnů uchovat pro případnou namátkovou kontrolu ze strany německých orgánů.

Výše uvedené pravidlo je platné v celém Německu. Výjimky z povinné karantény nebo předložení negativního PCR testu stanoví každá spolková země zvlášť ve vlastních nařízeních týkajících se karantény.

Detailní informace na webové stránce velvyslanectví ČR v Berlíně.

.