Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rakousko: Hromadný odjezd z obcí v Tyrolsku, kterým byla stanovena přísná karanténní opatření

 

(Archivní článek, platnost skončena 18.04.2020.)

Rakousko umožní občanům ČR a dalším cizincům hromadný odjezd z obcí v Tyrolsku, kterým byla stanovena přísná karanténní opatření, za stanovených podmínek. Karanténní opatření týkající se obcí v Paznauntalu (Ischgl, Kappl, See a Galtür), St. Anton am Arlberg a Sölden byla prodloužena do 13. dubna 2020. Zahraničním pracovníkům a turistům bude umožněno hromadně vycestovat dříve za níže uvedených podmínek – v případě obcí v Paznauntal (Ischgl, Kappl, See a Galtür) a St. Anton am Arlberg již nyní, ze Söldenu od 3. dubna 2020. Odjezd občanů ČR však musí proběhnout hromadně dle níže uvedeného postupu.
 

- K odjezdu je potřeba souhlas rakouských úřadů – ten pro občany ČR jakož i cizince s trvalým pobytem v ČR nebo cizince s přechodným pobytem nad 90 dnů zajišťuje Velvyslanectví ČR ve Vídni. Občané ČR, kteří se nacházejí ve výše uvedených obcích, se tak musí obrátit na Velvyslanectví ČR ve Vídni do středy 1. dubna 16 hod. prostřednictvím emailu consulate_vienna@mzv.cz. Registrací tyto osoby potvrzují svůj záměr vrátit se neprodleně do ČR!

- V e-mailu dané osoby uvedou tyto údaje: jméno, příjmení, datum narození, adresu trvalého pobytu v ČR, telefonní číslo a SPZ osobního auta, kterým proběhne návrat do ČR, jakož i tyrolskou obec, ve které se aktuálně nacházejí. V případě, že občan ČR nemá k dispozici vlastní vozidlo nebo možnost spolujízdy, prosíme o sdělení této skutečnosti.

- Velvyslanectví ČR ve Vídni následně zašle seznam osob, jež žádají o návrat do ČR, na Spolkové ministerstvo pro evropské a mezinárodní záležitosti Rakouska a vyčká jeho schválení.

- Poté, co bude udělen souhlas s výjezdem, bude Velvyslanectví ČR ve Vídni o této skutečnosti zaregistrované osoby neprodleně informovat.

- Ve spolupráci velvyslanectví s místními úřady bude následně stanoven čas hromadného odjezdu.

- Osoby jsou povinny vyplnit připojený formulář a současně jeho kopii zaslat emailem na adresu consulate_vienna@mzv.cz. Originál formuláře musí mít osoby po celou cestu u sebe.

- Cesta na hranici proběhne hromadně, bez zastávky a za policejního doprovodu.

POZOR!!! Osoby, kterým byla nařízena izolace osobně podle epidemiologického zákona, nemohou vycestovat dříve, než tato jejich izolace skončí. Také osoby, které vykazují příznaky nákazy COVID-19, nemohou využít hromadného odjezdu dle výše uvedeného postupu a musí kontaktovat příslušný zdravotnický orgán v místě.
Berte, prosím, na vědomí, že za porušení výše uvedených pravidel hrozí v Rakousku pokuta až 3600 EUR, nebo trest odnětí svobody v délce až 4 týdny.
V případě dotazů jsme k dispozici na lince +43 1 89958 193 (8 - 19 hod) a na pohotovostním telefonu +43 676 849 646 15. Sledujte prosím webové stránky Velvyslanectví ČR ve Vídni www.mzv.cz/vienna.

.