Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

SAE: Doporučení na cesty

 

(Archivní článek, platnost skončena 11.05.2020 / 15:30.)

Velvyslanectví ČR v Abú Dhabí informuje, že od 17. 3. 2020 SAE přestaly vydávat všechny typy víz a od 19. 3. 2020 se nemožnost vstupu do země týká také občanů členských zemí Schengenského prostoru, kteří mají se SAE bezvízový styk.

Obnovení osobní letecké dopravy ze Spojených arabských emirátů do Evropy
V nočních hodinách 2. dubna 2020 oznámily emirátské autority obnovení osobní letecké dopravy společnosti Emirates Airlines v omezeném režimu lety z Dubaje do Evropy ode dne 6. dubna 2020. Společnost prozatím obnovuje tři lety týdně do Frankfurtu, Paříže, Bruselu, Curychu. Jedná se o jednosměrné lety do Evropy.
Této dopravy mohou využít čeští občané a rovněž cizinci pobývající s prokazatelným přechodným pobytem nad 90 dnů nebo trvalým pobytem na území České republiky. Pro bližší informace a nákup letenek se obracejte na www.emirates.com
V případě přestupu na letištích ve Frankfurtu, Paříži, Bruselu a Curychu jsou možnosti další přepravy do České republiky.
Na všechny cestovatele vracející se do ČR ze zahraničí se vztahuje 14 denní karanténa.
Upozorňujeme, že tuto dopravu mohou využít pouze občané ČR, příp. cizinci s prokazatelným pobytem v ČR. Nejedná se o zavedení pravidelných linek, ale o příležitostnou repatriační dopravu.
Informujte se blíže na stránkách velvyslanectví v Berlíně k přepravě z Německa do ČR:
https://www.mzv.cz/berlin/cz/viza_a_konzularni_informace/zajisteni_prepravy_do_cr_z_letiste_ve.html
Informujte se blíže na stránkách velvyslanectví v Paříži k přepravě z Francie do ČR:
https://www.mzv.cz/paris/cz/konzularni_informace/aktualne/nouzove_autobusy_z_parize_nahrazuje.html
Informujte se blíže na stránkách velvyslanectví v Bruselu k přepravě z Belgie do ČR:
https://www.mzv.cz/brussels/cz/konzularni_a_vizovy_usek/bezpecnostni_situace_v_belgii/aktuality/nouzove_autobusy_mzv_nahrazuje_komercni.html
Informujte se blíže na stránkách velvyslanectví v Curychu k přepravě ze Švýcarska do ČR:
https://www.mzv.cz/bern/cz/viza_a_konzularni_informace/pobyt_a_cesty/do_cr_se_lze_ze_svycarska_vracet_i.html
V SAE jsou od 25. 3. 2020 uzavřena nákupní střediska, nicméně opatření se nemá týkat obchodů s potravinami, lékáren a dalších nezbytných služeb. Restaurace mohou nadále poskytovat rozvoz jídel. Emirátské autority „důrazně doporučují“ minimalizovat pohyb ve veřejném prostoru na cesty do/z práce a nákup potravin.
Doporučujeme sledovat webové stránky Velvyslanectví ČR v Abú Dhabí www.mzv.cz/abudhabi kde aktualizujeme informace o situaci v zemi a vzhledem k cestování.
V případě nouze pište na náš email consulate_abudhabi@mzv.cz, nebo volejte v pracovní době 09:00-14:00 neděle-čtvrtek na telefonní číslo + 971 2 6782800 (linka 12,13), nebo kdykoli na nouzové číslo + 971 50 6628920.

.