Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Singapur - aktuální informace k cestám

 

V současné době není možné do Singapuru přicestovat bez povolení místních úřadů.

O povolení ke vstupu do Singapuru musí všichni cestovatelé žádat ICA (Immigration and Checkpoints Authority) nebo MOM (Ministry of ManPower) https://safetravel.ica.gov.sg/arriving/overview a při vstupu do země se jím musí prokázat.

Od 23.6.2021 23:59:00 je  na základě nových opatření umožněn vstup do Singapuru  osobám, které  pobývaly  déle než 21 dnů na území Austrálie, Bruneje, pevninské Číny, Nového Zélandu, Hong Kongu a Makaa, bez povinnosti  nástupu do  karantény. Osoby, které pobývaly  více než 21 dnů na území  Tchaj-wanu a Izraele, musí nastoupit 7denní karanténu, kterou nemusí trávit ve státním zařízení, ale ve svých residencích.  Všichni další cestovatelé, kteří nepobývali  ve výše uvedených zemích, musí nastoupit při vstupu do země 14denní karanténu ve státem určeném zařízení. Při vstupu do země se všichni cestovatelé musí prokázat negativním PCR testem. V průběhu karantény musí absolvovat 3., 7. a  11. den od vstupu do země antigenní rapid test.  Náklady  za ubytování, stravu a antigenní testy během povinné karantény si hradí cestovatel z vlastních prostředků.

Více informací naleznete na webových stránkách safetravel.ica.gov.sg -  ICA (Immigration and Checkpoints Authority),  MOM  Ministry of ManPower) Ministry of Manpower (mom.gov.sg) a MOH (Ministry of Health) MOH | News Highlights.

.