Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slovensko: mimořádná situace, zavedení hraničních kontrol

 

Dne 12.3.2020 rozhodla vláda Slovenska o vyhlášení mimořádné situace.
V souvislosti s šířením koronaviru jsou s účinností od 13.3.2020 od 7,00 hod zavedeny hraničních kontroly na hraničních přechodech s Českou republikou, Rakouskem a Maďarskem. Na území Slovenské republiky budou vpuštěni pouze občané Slovenska s platným cestovním dokladem a osoby s trvalým nebo přechodným pobytem na území SR. Od 13.3. od 7.00 h je zastavena mezinárodní autobusová a železniční osobní doprava. Tranzit osob přes Slovensko (jakýmkoli směrem) není možný.

Zavřená jsou všechna tři mezinárodní letiště (Bratislava, Košice, Poprad), omezená je mezinárodní a vnitrostátní železniční a autobusová doprava. Mezinárodní vlaky a autobusy nejezdí. Vnitrostátní osobní železniční doprava bude od soboty 14. března 2020 v provozu každý den podle grafikonu odpovídajícímu sobotě.

Všechny osoby s trvalým nebo přechodným pobytem na Slovensku budou při návratu ze zahraničí na Slovensko povinně v karanténě 14 dní.

Podrobnosti dále specifikuje Ministerstvo vnitra Slovenské republiky. Věnujte zvýšenou pozornost aktuálním informacím na webu velvyslanectví v Bratislavě a na stránkách Ministerstva vnitra SR

 

.