Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Španělsko
Foto: © Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Španělsko - aktuální informace k cestování, Tenerife

 

(Archivní článek, platnost skončena 27.12.2021 / 09:30.)

MZV ČR upozorňuje české občany, že s účinností od 23. 11. 2020 bude po všech cestujících přijíždějících do Španělska požadován negativní PCR test na Covid-19, netýká se pozemní dopravy. Pro příjezd na Kanárské ostrovy je negativní test vyžadován již od 14. 11. 2020.
Od půlnoci z pátku 18.12. na sobotu 19.12.2020 začne platit omezení  vstupu a pohybu na ostrově Tenerife.

Od 23. 11. mají všechny osoby přilétající nebo připlouvající po moři do Španělska z rizikových zemí (včetně ČR) povinnost předložit při vstupu do země negativní výsledek PCR testu na covid-19. Test musí být podstoupen v zemi původu a nesmí být starší než 72 hodin. Španělsko vedle negativních PCR testů od 10. 12. akceptuje i negativní TMA testy a další testy založené na obdobných molekulárních technikách. Certifikáty budou moci být ve španělštině, angličtině a nově i němčině a francouzštině. Pokud není možné zajistit potvrzení v těchto jazycích, musí být přiložen úřední překlad do španělštiny. Testy nebudou vyžadovány po dětech mladších šesti let.  V případě, že negativní výsledek testu osoba nepředloží, bude muset podstoupit při vstupu do země antigenní test a může jí být vyměřena vysoká finanční pokuta (v řádu stovek až tisíců EUR).

Vláda Kanárských ostrovů přijala řadu zpřísnění, které se hlavně týkají ostrova Tenerife.

Při cestách na Kanárské ostrovy jsou negativní výsledky testů na COVID-19 vyžadovány již od 14. listopadu 2020 všemi turistickými ubytovacími zařízeními.

Od půlnoci z pátku 18.12. na sobotu 19.12.2020 platí omezení  vstupu a pohybu. Je možné realizovat jen nezbytně nutné cesty/přemístění jako je návštěva zdravotních zařízení, plnění pracovních či studijních povinnost, návrat do místa běžného pobytu, péče o staré osoby, vyřízení finančních/právních/administrativních služeb, jiné neodkladné nebo mimořádné důvody.

Rovněž se posouvá zákaz nočního vycházení na 22 hod., uzavírají se vnitřní prostory restaurací (mohou jídla pouze distribuovat), venkovní terasy musí omezit aktivitu na 50% a společně u stolu mohou sedět pouze členové jedné domácnosti, v nákupních centrech se povoluje přístup veřejnosti pouze ve výši 33% kapacity na jedno patro a na 50% možnost zde zaparkovat.

Turisté mohou i nadále cestovat na Kanárské ostrovy, budou však muset dodržovat výše uvedená omezení.

Podrobnosti k testům při cestách na Kanárské ostrovy na webu velvyslanectví ČR v Madridu.

Od 25. října 2020 platí na území celého Španělska nouzový stav (Estado de Alarma) v trvání šesti měsíců tj. do 9. května 2021.  Informace jsou průběžně aktualizovány na webových stránkách velvyslanectví ČR v Madridu.

.