Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tádžikistán: Doporučení k cestám

 

Bezpečnostní situace v Tádžikistánu je celkově stabilizovaná, zejména v příhraničních oblastech však stále dochází k občasným střetům ozbrojených skupin.
 

Naposledy došlo z 6. na 7.11.2019 k ozbrojenému útoku bojovníků na vojenskou základnu na tádžicko-uzbecké hranici v tádžickém regionu Rudaki (cca 60 km od hl. města Dušanbe).

Vzhledem k přetrvávajícímu možnému riziku bezpečnostních incidentů  doporučuje MZV při cestách do Tádžikistánu dbát zvýšené opatrnosti, vyhýbat se místům, kde dochází ke shromažďování většího počtu osob a důsledně dodržovat pokyny místních bezpečnostních složek.

V příhraničních oblastech u hranic s Afghánistánem, Uzbekistánem a Kyrgyzstánem důrazně doporučujeme nesjíždět z hlavních cest, protože tyto oblasti mohou být zaminovány.

Zvýšené napětí přetrvává v autonomní oblasti Gorno-Badakhshan (GBAO), která může být bez předchozího upozornění uzavřena pro zahraniční turisty.

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje všem cestovatelům zaregistrovat se v databázi DROZD.  V případě nouze kontaktujte nouzovou linku Velvyslanectví ČR v Taškentu:+ 998 90 359 8348.

 

 

.