Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tchaj-wan: Doporučení na cesty

 

(Archivní článek, platnost skončena 11.05.2020 / 15:30.)

V souvislosti s počtem případů nákazy koronavirem SARS CoV-2 (způsobující nemoc COVID-19) MZV ČR upozorňuje, že s platností od 18. 3. 2020 není cizincům s výjimkou držitelů dlouhodobého pobytu na Tchaj-wanu povolen vstup na Tchaj-wan (výjimky pro diplomatické pasy a oficiální cesty). Od 24. 3. 2020 je přes Tchaj-wan zakázáno i tranzitovat. Všichni, komu je dovoleno vstoupit na Tchaj-wan, se musí podrobit 14-denní karanténě.
Aktuální informace pro cestovatele včetně míry rizika nákazy koronavirem jsou zveřejňované na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví.
 

K 24. 3. 2020 lze z Tchaj-peje do schengenského prostoru letět pouze s China Airlines do Frankfurtu a Amsterodamu a se společností Eva Air do Amsterodamu a Paříže. I tato letecká spojení se budou pravděpodobně v brzké době rušit. Let do Evropy s přestupem je rovněž problematický v návaznosti na opatření v okolních státech. Pro odlet z Tchaj-wanu není potřeba žádné potvrzení (ani lékařské, ani imigrační).
 

Spolehlivé informace o aktuálním počtu případů lze nalézt v anglickém jazyce na webových stránkách tchajwanského Centra pro kontrolu nemocí (https://www.cdc.gov.tw/En ) a na stránkách ministerstva zahraničí (https://www.mofa.gov.tw/en ).

 

Další informace naleznete také v Doporučení MZV k cestování v souvislosti s koronavirem ve světě.

Informace o vývoji situace šíření koronaviru naleznete na webových stránkách

kde naleznete také praktické informace, jak snížit riziko nákazy.

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje všem cestovatelům zaregistrovat se v databázi DROZD.

V případě potřeby kontaktujte nouzovou linku České ekonomické a kulturní kanceláře v Tchaj-peji +886-911 625 005.

.