Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Thajsko: Aktuální varování na cesty

 

(Archivní článek, platnost skončena 08.01.2014.)

Od počátku listopadu se v některých částech Thajska včetně hlavního města Bangkoku konají masové protestní demonstrace. Největší protestní akce se soustředí v Bangkoku do oblasti Rachadamnoen Avenue, včetně Památníku Demokracie (Democracy Monument).

Od 26. 11. 2013 se demonstranti přesunuli k vládním budovám v centrálním Bangkoku a začali je postupně obsazovat. Cílem blokády se stala ministerstva zahraničních věcí, zemědělství, financí, vnitra, některé TV stanice a další důležité objekty. 

Od 25. 11. 2013 začaly kompetentní thajské orgány uplatňovat zákon o ochraně vnitřní bezpečnosti (Internal Security Act) ve všech obvodech Bangkoku a v provincii Nontaburi, dále v obvodu Bang Phli provincie district Samut Prakan a v obvodu Lat Lum Kaeo provincie Pathum Thani, což může mít za následek zvýšenou přítomnost bezpečnostních složek a různá dopravní omezení.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR v této souvislosti doporučuje českým občanům, aby se uvedeným oblastem pokud možno vyhnuli a do případných demonstrací se nezapojovali. Dá se předpokládat, že protestní demonstrace nadále potrvají a může je doprovázet násilí.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR rovněž doporučujeme českým občanům sledovat místní média a dbát pokynů bezpečnostních složek a v případě potřeby kontaktovat ZÚ Bangkok (viz www.mzv.cz/bangkok).

.