Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Thajsko: bezepečnostní situace

 

Vzhledem k  občasným teroristickým útokům separatistů zejména na jihu Thajska MZV ČR nedoporučuje cestovat do provincií Yala, Pattani a Narathiwat.

Určité riziko představuje cestování do ostatních pohraničních oblastí, kde čas od času dochází k ozbrojeným střetům.

Série menších explozí v Bangkoku 

V pátek 2. srpna 2019 v ranních hodinách místního času došlo na několika místech v Bangkoku k explozím menších výbušných zařízení. Ve všech případech se jednalo o malé nálože, které způsobily pouze minimální škody a několik lehkých zranění mezi náhodnými kolemjdoucími.  

V reakci lze předpokládat zesílená bezpečnostní opatření se zvýšenou aktivitou policie a bezpečnostních složek. Doporučujeme sledovat aktuální situaci a respektovat instrukce ze strany thajských úřadů a policie.

V Thajsku existuje dlouhodobě určitá míra nebezpečí teroristických útoků i mimo rizikové oblasti jižních pohraničních provincií, včetně území hlavního města a turistických oblastí středního a jižního Thajska. V letech 2016 a 2017 došlo k teroristickým útokům jednak na jihu země, ale také v Bangkoku či městech Hu Hin či na ostrově Phuket. Většinou jsou terčem útoků policejní či ozbrojené složky a státní instituce, ale v některých případech byly oběti i z řad civilních obyvatel. MZV proto doporučuje českým občanům při pobytu v Thajsku zvýšenou opatrnost, sledovat místní zpravodajství a řídit se instrukcemi místních úřadů a bezpečnostních složek.

V případě nouze je možné se obrátit na nouzovou linku velvyslanectví ČR Bangkok +66/614233819.

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje všem cestovatelům zaregistrovat se v databázi DROZD

.