Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Thajsko: Opatření proti koronaviru

 

(Archivní článek, platnost skončena 12.05.2020 / 09:15.)

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že cestující z Číny (včetně Hongkongu a Macaa), Íránu, Itálie a Korejské republiky nebo ti, kteří v těchto zemích v posledních 14 dnech pobývali, se na základě rozhodnutí thajských orgánů ze dne 7.3. 2020 musí při vstupu do Thajska podrobit 14 denní karanténě v předem určených lokalitách.
 

Cestující, kteří v posledních 14 dnech navštívili Francii, Japonsko, Německo, Tchaj-wan nebo Singapur, mohou být ze strany thajských orgánů vyzváni, či jim být doporučena, 14 denní domácí karanténa, pokud nepředloží lékařské potvrzení, že nejsou nakaženi koronavirem.

Krátkodobí návštěvníci Thajska mohou být vyzváni k doložení místa pobytu v následujících 14 dnech. V případě, že cestující nebude schopen toto doložit, jsou imigrační úředníci oprávněni osobu vrátit zpět, či povolit jim vstup do Thajska za podmínky dodržení domácí karantény po dobu 14 dní. Pokud se u cestujících objeví symptomy nákazy koronavirem, jsou povinni nejpozději do tří hodin o svém stavu informovat thajské orgány.


Seznam zemí i přijímaná opatření se mohou měnist Doporučujeme sledovat aktualizované informace na webu Ministerstva zdravotnictví Thajska  https://ddc.moph.go.th/viralpneumonia/eng/situation.phphttps://ddc.moph.go.th/viralpneumonia/eng/news.php .


Doporučujeme se před cestou s přestupem v Bangkoku informovat o aktuálních omezeních navazujících spojů do zmíněných a dalších destinací.

MZV ČR doporučuje všem cestovatelům registraci v databázi DROZD.


V případě nouze je možné se obrátit na nouzovou linku velvyslanectví ČR Bangkok +66/614233819.

.