Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Thajsko: Zrušení zákazu vycházení

 

(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2014 / 14:03.)

Dne 22. května 2014 převzala veškerou moc v zemi thajská armáda, která rovněž zavedla zákaz nočního vycházení. Ten byl na celém území zrušen dne 13. června 2014. I nadále však zůstává v platnosti vyhlášení stanného práva, ke kterému došlo dne 20. května 2014. Zvýšená přítomnost vojenských jednotek v Bangkoku i v provinciích umožňuje armádě využít mimořádných bezpečnostních opatření k udržení míru a pořádku.

MZV ČR upozorňuje, aby se občané zdrželi politických prohlášení na veřejnosti, která mohou být za současné situace důvodem k trestnímu stíhání. Současně MZV varuje před jakoukoliv účastí na všech typech masových shromáždění nebo demonstracích a doporučuje dodržovat případná omezení, která by mohla být v budoucnu zavedena. Cestující by rovněž před cestou a během celého pobytu v Thajsku měli dbát zvýšené opatrnosti a informovanosti.

Cestujícím do Thajska i rezidentům doporučuje MZV ČR zvážit registraci v systému Dobrovolné registrace občanů ČR při cestách do zahraničí (http://drozd.mzv.cz). Tento systém je využíván pro komunikaci MZV s občany během výskytu mimořádných událostí, avšak neslouží k průběžnému předávání aktuálních informací, pokud mimořádná událost nenastala. Aktuální informace a užitečné odkazy naleznete na webových stránkách Velvyslanectví ČR v Bangkoku na http://www.mzv.cz/bangkok.

.