Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Togo: Doporučení k cestám

 

V důsledku proudění radikálních islamistických skupin z regionu Sahelu existuje nebezpečí teroristických útoků a únosů na severu Toga při hranici s Burkinou Faso. Ministerstvo zahraničních věcí proto doporučuje zcela se vyhnout cestování do města Dapaong a oblastí na sever od něj (včetně měst Mandouri a Cinkassé).
 

Ve zbytku země pak v kontextu vleklého sporu mezi vládou a opozicí a souvisejícím konáním občasných protivládních protestů, které mohou kdykoli přerůst v násilné střety ozbrojených složek s demonstrujícími, doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR během pobytu v Togu zachovávat zvýšenou obezřetnost a vyhýbat se všem demonstracím, politickým shromážděním a místům s vysokou koncentrací osob.

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje při pohybu po celém území Toga dbát zvýšené obezřetnosti, zejména v místech hojně navštěvovaných cizinci (luxusní hotely, restaurace, nákupní centra) a sledovat aktuální bezpečnostní situaci.

Togo se přesto dosud těší relativní stabilitě, je zde však rozšířená pouliční kriminalita. Nedoporučuje se vycházet bez doprovodu a po setmění. Vzhledem k početným krádežím a loupežným přepadením se nedoporučuje viditelné nošení cenností (hodinky, prsteny, řetízky). V případě přepadení by se neměl klást odpor. Velmi riskantní jsou i noční jízdy automobilem (nebezpečí ozbrojených útoků banditů). Silnice jsou navíc nekvalitní a nebezpečné.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje všem cestovatelům registrovat se v databázi DROZD.

.