Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

USA: zákaz vstupu cizinců cestujících z schengenského prostoru

 

(Archivní článek, platnost skončena 11.05.2020 / 15:45.)

Dne 11. března 2020 rozhodl prezident Spojených států amerických, že s účinnosti od pátku 13. března od 23:59 nebude povolen vstup na území USA cizincům, kteří v posledních 14 dnech pobývali na území schengenského prostoru.

Uvedené opatření se tedy vztahuje i na občany České republiky, kteří se nacházejí v ČR nebo v jiné zemi, která je součástí schengenského prostoru.

Schengenský prostor tvoří tyto státy: Belgie, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Island, Itálie, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko a Švýcarsko).


Vzhledem k přijatému opatření dojde pravděpodobně i ke změnám v letecké dopravě, a to zřejmě již i během nadcházejícího víkendu.

Občanům ČR, kteří se v současné době nacházejí na území USA, proto doporučujeme udržovat kontakt s leteckou společností, u které mají zakoupené letenky. Současně jim doporučujeme zvážit i možnost předčasného návratu, pokud jim to situace umožní.

 

Vstup na území USA není dále povolen cizincům, kteří v posledních 14 dnech pobývali na území Čínské lidové republiky a Íránu.

Uvedená opatření se nevztahují na osoby s povoleným trvalým pobytem v USA a na rodinné příslušníky občanů USA.


Bližší informace naleznete:

https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/proclamation-suspension-entry-immigrants-nonimmigrants-certain-additional-persons-pose-risk-transmitting-2019-novel-coronavirus/

https://cz.usembassy.gov/information-on-the-presidential-proclamation-on-u-s-travel-restrictions-placed-on-schengen-area-countries/

 

Centrum pro kontrolu nemocí a prevenci (Centers for Disease Control and Prevention - CDC) v odkazech:

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/summary.html

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/index.html

 

Regulaci podléhá též cestování cizinců na Americkou Samou:

https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/american-samoa

 

.