Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velká Británie: nově zavádí povinné testování pro cestující do Anglie

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje, že Anglie zavede od 18. 1. 2021 od 04:00 ráno povinnost prokázat se před odjezdem/odletem do Anglie negativním testem na koronavirus, ne starším než 72 hodin. Skotsko bude vyžadovat test již od 15.1.2021. Opatření se vztahuje na leteckou, lodní i železniční dopravu. 

Cestujícím, kteří nebudou mít při přechodu hranic test k dispozici, hrozí pokuta ve výši nejméně 500 GBP.

Uznávané druhy a standardy testů pro Anglii jsou dostupné v podnadpisu "Test providers and type of test" na stránkách britské vlády.

Uznávané druhy a standardy testů pro Skotsko jsou dostupné v podnadpisu "Background" na vládních stránkách

Bez ohledu na negativní test po příjezdu do Spojeného království bude i nadále platit povinná karanténa pro cestující v délce až 10 dní, cestující budou muset vyplnit příjezdový formulář a budou se na ně vztahovat veškerá opatření lockdownu. Nutnost negativního testu před cestou do Anglie a Skotska platí i pro cestující ze zemí na seznamu tzv. cestovních koridorů (ze kterých není nutné po příjezdu dodržovat karanténu), i pro britské občany i cizince.

Výjimky z povinnosti nechat se otestovat budou mít děti do 11 let, cestující z tzv. Common Travel Area (Spojené království, Irsko, ostrov Man a ostrovy Jersey a Guernsey), a v omezené míře také mezinárodní nákladní přepravci či cestující ze 3 oblastí, kde není možné nechat se před odletem otestovat (Falklandské ostrovy, Svatá Helena a Ascension). 

Povinné testování bude v platnosti minimálně do konce lockdownu, tedy alespoň do poloviny února 2021. V rámci aktuálně platného lockdownu v rámci Anglie a Skotska je povoleno cestovat do/ze zahraničí  jen v zákonem povolených případech (cesty zdravotní, pracovní atd.).

Prozatímní oficiální informace jsou pro Anglii zde a pro Skotsko zde. Podrobnosti sledujte na webových stránkách Velvyslanectví ČR v Londýně a na stránkách britské vlády pro cesty do Skotska, Walesu a do Severního Irska.

 

 

.