Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vietnam: karanténa města Son Loi v souvislosti s šířením koronaviru

 

(Archivní článek, platnost skončena 06.03.2020 / 10:45.)

Dne 13.2. 2020 byla z důvodu výskytu případů nákazy koronavirem SARS CoV-2 (způsobující nemoc COVID-19) uvalena 20 denní karanténa na město Son Loi v provincii Vinh Phuc (cca 30 km od Hanoje). V této souvislosti MZV ČR doporučuje necestovat do vietnamské provincie Vinh Phuc.
 

Vietnamské úřady přijímají i další preventivní opatření, prohlídce podléhají všechny osoby, které vykazují příznaky nachlazení či nemoci. V případě podezření na nákazu koronavirem může být uvalena 14 denní karanténa bez ohledu na okolnosti či zemi odletu/tranzitu cestovatele.

Českým občanům doporučujeme dbát zvýšené opatrnosti, zvýšené hygieny, nezdržovat se v místech s velkou koncentrací osob, vyhýbat se kontaktu se zvířaty a používat preventivně respirátory, případně ústní roušky.

Do Vietnamu je zakázán vstup osobám, které cestují z Číny, Itálie a Íránu, včetně tranzitu. Do země je zamezen vstup také cestujícím ze zasažených jihokorejských oblastí (Daeg/Tägu  a provincie Gyeongsangbuk/ Kjôngsangbuk-do). Cestovatelé z ostatních částí Korejské republiky podléhají 14 denní karanténě.

K preventivním opatřením patří také pozastavení a omezení letů se zeměmi s velkým výskytem nemoci. Doporučujeme se před cestou informovat u letecké společnosti o aktuálních omezeních navazujících spojů.

Další informace také v Doporučení MZV k cestování v souvislosti s koronavirem ve světě

Informace o vývoji situace šíření koronaviru naleznete na webových stránkách

kde naleznete také praktické infomace, jak snížit riziko nákazy.

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje všem cestovatelům zaregistrovat se v databázi DROZD.


V případě nouze volejte pohotovostní linku velvyslanectví ČR v Hanoji: +84 917 011 914.

.