Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zákaz cest do zemí: Botswana, Brazílie, Eswatini (Svazijsko), Jihoafrická republika, Keňa, Lesotho, Malawi, Mosambik, Tanzánie, Zambie, Zimbabwe a nově od 12.4.2021 také Peru a Kolumbie

 

Vláda České republiky schválila dne 30.3. 2021 nové Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví, které reaguje na hrozbu zavlečení agresivnějších mutací koronaviru – brazilské a jihoafrické – na území České republiky.

 

Stávající Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví (čj. MZDR 7790/2021), které reaguje na hrozbu zavlečení agresivnějších mutací koronaviru – brazilské a jihoafrické – na území České republiky, platné od 26. února do 11. dubna 2021, bylo nově prodlouženo do  31.května 2021 (Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví, čj. MZDR 20599/2020-67/MIN/KAN) a  k původním zemím (Botswana, Eswatini (Svazijsko), Jihoafrická republika, Keňa, Lesotho,  Malawi, Mosambik, Tanzánie (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Zambie a Zimbabwe), byly přidány s platností od 12.dubna také Kolumbie a Peru. 

Do výše uvedených zemí mohou být uskutečněny pouze cesty, které jsou nezbytné, naléhavé a nesnesou odkladu. V takovém případě mají cestující povinnost oznámit cestu Ministerstvu zahraničních věcí ČR. Tímto oznámením se rozumí registrace v databázi DROZD před cestou.

Porušení tohoto ochranného opatření bude sankcionováno podle zákona o ochraně veřejného zdraví.

 

.