Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Alžírsko
Alžírsko Alžírsko

Alžírská média

 

Státní tisková agentura

Deníky

Frankofonní tisk je uváděn na internetových stránkách alžírského ministerstva pro sdělovací prostředky (www.ministerecommunication.gov.dz) v kapitole „Presse francophone“ s odkazem na jejich internetové stránky: (http://www.ministerecommunication.gov.dz/index.php?option=com_weblinks&catid=29&Itemid=78).  

Ostatní frankofonní deníky - L’Echo d’Oran, El Acil, Le Jour de l’Algérie, InfoSoir, Le Maghreb, Le Midi Libre, Ouest Tribune, La Voix d’Oranie, Sétif Info, Le Courrier d’Algérie, Transaction d’Algérie

Arabofonní tisk je uváděn v kapitole „Presse arabophone“: (http://www.ministerecommunication.gov.dz/index.php?option=com_weblinks&catid=28&Itemid=77)

Ostatní arabofonní deníky - El Massa, El Moustakbel, Al Fadjr, El Yawm, El Ahdath, Akhbar El Youm, Akher Saa, El Bilad, El Djoumhouria, Sawt Alahrar, El Massar Al Arabi

Televize

  • Télévision Algérienne (www.entv.dz) – státní televize  se 4 programy. Televizní zpravodajství je prezentací oficiálního pohledu na vnitropolitické i kulturní dění.

Rozhlasové stanice

  • Radio Algérienne (www.radioalgerie.dz) - státní rozhlas s několika programy (vysílá arabsky, francouzsky i v jazyce tamazight pro kabylskou národnostní menšinu) včetně regionálního vysílání. Přestože se jedná o státní médium, lze zde zaznamenat, na rozdíl od televizního vysílání, i kritičtější komentáře, analýzy či diskuse k vnitropolitickým otázkám.

Internetové portály

.