Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Angola Lvice
Angola Angola
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Při příjezdu do země platí běžné limity na dovoz potravin a alkoholu. Bezcelně mohou dovážet zboží pro vlastní potřebu pouze osoby starší 18-ti let. Povoleno je dovézt 400 ks cigaret či 500 g jiných tabákových produktů, 250 ml toaletní vody. 50 ml parfému, 1 litr destilátu, 2 litry vína, dárky v hodnotě do 500 USD.
Přesto se doporučuje informovat se na aktuální omezení na angolském zastupitelském úřadě při podání žádosti o vízum. Při výjezdu ze země platí zákaz vývozu angolské měny, limit na vývoz valut je 10.000,- USD. Každý umělecký předmět musí být při vývozu opatřen vývozním kolkem (v kamenných obchodech je běžně vydávají, na tržištích je vydávají na vyžádání); při vývozu ostatních předmětů místního původu je nutno počítat ze strany angolských celníků s komplikacemi (např. i při vývozu ovoce). Pozor na předměty ze slonoviny, které jsou v Angole běžně k dostání, ale vzhledem k tomu, že je obchod s nimi mezinárodně zakázán, mohou nastat problémy při návratu do ČR.
Platí přísný zákaz odchytu/sběru a vývozu divoce žijících živých zvířat a rostlin.
Na dovoz a vývoz zbraní a střeliva je nutno mít povolení.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.