Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Angola Lvice
Angola Angola
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Kromě povinného očkování proti žluté zimnici se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B, meningitidě, břišnímu tyfu a choleře. Krátkodobým cestovatelům se rovněž doporučuje užívat antimalarika. Před cestou do země je užitečné konzultovat kliniku cestovní medicíny.
V Luandě poskytuje zdravotní péči na přijatelné úrovni několik soukromých klinik. Kvalita služeb státních nemocnic a dostupnost lékařské péče mimo hlavní město jsou velmi špatné. Proto je vhodné vybavit se před cestou cestovním pojištěním, v ideálním případě takovým, které v naléhavých případech zajišťuje letecký odvoz ze země.

Kontakty na soukromé kliniky v Luandě:
Clinica da Missao, R. da Missao 46, Ingombotas; tel.: 222 390025
Clinica Sagrada Esperanca, Av. Mortala Mohamed, Ilha; tel.: 222 309034
Policlínica Anglodente, R. Karipande 7, Maianga; tel.: 222 336445
Meditex, R. da Missao 52, Ingombotas; tel.: 222 392803

Je třeba pečlivě dodržovat základní hygienická pravidla, pít pouze balenou vodu a v souvislosti s aktuální epidemií cholery omezit, popř. zcela vyloučit konzumaci čerstvé zeleniny a ryb.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.