Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Burundi peddling
Burundi Burundi
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Politická situace v Burundi je po dvou letech trvání nepokojů souvisejících s třetím funkčním obdobím prezidenta P. Nkurunzizy stále napjatá. Bezpečnostní situace je velmi neuspokojivá, na celém území země dochází k občasným násilnostem, atentátům a zatýkání, země je navíc sužována vysokou mírou kriminality a nedostatkem základních potravin. Vzhledem k těmto skutečnostem nedoporučujeme do Burundi cestovat.

Burundská síť silnic je mimo města ve špatném stavu, v období dešťů jsou mnohé komunikace zcela nesjízdné.

Upozorňujeme, že homosexuální chování je ze zákona trestné. Případné tresty zahrnují odnětí svobody od tří měsíců do dvou let a pokutu 41 – 80 USD.

Platidlem v zemi je burundský frank. Naprostá většina plateb se provádí v hotovosti, v zemi je obtížné použít cestovní šeky nebo kreditní karty.

Voda z vodovodního řadu je pitná pouze po převaření. Stejně tak je nutné převařovat i mléko, které není pasterizované.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.