Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Džibuti západ slunce
Džibutsko Džibutsko
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Před odjezdem se doporučuje kontaktovat centrum cestovní medicíny, které doporučí příslušná očkování, příp. další profylaxi. V Džibutsku se celoročně vyskytuje malárie. Je zde značně rozšířena prostituce a s ní spojené pohlavní choroby, včetně AIDS.
Úroveň místních běžných zdravotnických zařízení je poměrně nízká, zejména mimo metropoli; vyšší úroveň mají některé soukromé kliniky v hlavním městě a zejména tamější francouzské nemocnice Hôpital Général Peltier (tel. 00253 21 35 27 12) a Centre hospitalier des Armées-Bouffard (tel. 00253 21 35 13 51). Zásobování léky (z Francie) je relativně dobré. Při ošetření se zpravidla platí v hotovosti. Důležité je kvalitní cestovní zdravotní pojištění. Telefonní linka lékařské záchranné služby je 21 45 01 15.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.