Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Gambie nosorožci
Gambie Gambie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Před cestou se doporučuje věnovat pozornost aktuálním sdělením v kapitole "Upozornění pro cesty do zahraničí" na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.
Obecně se nedoporučuje vycházet po setmění. Velmi riskantní jsou i noční jízdy automobilem (nebezpečí ozbrojených útoků banditů). Vzhledem k početným krádežím a loupežným přepadením se nedoporučuje viditelné nošení cenností (hodinky, prsteny, řetízky). V případě přepadení by se neměl klást odpor.

Turistická infrastruktura je mimo hlavní město omezená. Další informace je možno získat na internetové stránce: www.gambia.com.

Je zakázáno fotografovat vojenské objekty a letiště.

Homosexualita a její projevy jsou nezákonné a trestané několikaletým odnětím svobody. Vysocí představitelé gambijské vlády vyzvali ve veřejných projevech obyvatelstvo k udávání homosexuálů. Jsou zde zprávy o zadržení homosexuálů, a to i Evropanů.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.