Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ghana Nkrumah Memorial Park
Ghana Ghana
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Povinné je očkování proti žluté zimnici. Doporučená jsou očkování proti břišnímu tyfu, meningitidě a žloutence A a B. Ghana je silně malarická oblast, proto se důrazně doporučuje konzultovat před cestou případná zdravotní rizika s odborným lékařem. V případě podezření se doporučuje neprodleně provést test na malárii. Ve vážnějších případech (zlomeniny, nutnost operativního zákroku) se doporučuje odlet do ČR.

Státní nemocnice lze doporučit jen v naléhavých případech, na relativně dobré úrovni je Ridge Hospital v Akkře. Ošetření v soukromých zařízeních je sice dražší, avšak na lepší úrovni, lze doporučit nemocni WARA (http://westafrican-rescue.com) a polikliniku Akai (https://www.akaihouseclinic.com).

Hasiči
Volání z pevné linky: 0302 779 637, 772 446
Volání z mobilní sítě: 192

Ambulance
Pevná linka: 0302 684 201, 684 251
Mobilní telefony : 193

Policie
Nahlašování trestné činnosti:18 555
Pevná linka: 0302 773906
Mobilní operátor MTN: 191
Mobilní operátor Tigo: 091

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.