Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Kongo Brazaville
Kongo (Brazzaville) Kongo (Brazzaville)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Bezpečnostní situace v zemi se liší region od regionu. Za nejbezpečnější oblasti je považováno ekonomické centrum Pointe-Noire a jeho okolí, vč. pláží a hlavní město Brazzaville a oblast severně od něj. Cesta i železnice mezi těmito městy je v některých úsecích ohrožováno bandity. Před cestou se proto doporučuje dotázat se Velvyslanectví ČR v Abuji na aktuální bezpečnostní situaci v zemi, která se může v některých regionech zhoršit (např. hranice s KDR v severní provincii Likouala).

Zásadně se nedoporučuje cestování v noci a parkování na osamělých místech.

Je zakázáno fotografovat strategické objekty. Před fotografováním osob je nutné si vyžádat jejich souhlas.

Voda z vodovodu může být zdrojem nákazy tyfem a dalšími nemocemi. Nedoporučuje se rovněž jíst divočinu (možný zdroj eboly).


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.