Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Kongo Kinshasa
Kongo (Kinshasa) Kongo (Kinshasa)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Vízum uděluje Velvyslanectví KDR v Praze. Není možné získat krátkodobé vízum na hranicích. Ze zkušeností cestovatelů vyplývá, že imigrační důstojníci na hranicích vyžadují vízum vydané velvyslanectvím, které je příslušné pro zemi původu cestovatele. Doporučujeme si před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu KDR, zda se podmínky pro vstup do země nezměnily.

Vstup na letišti může být znepříjemňován celníky a pohraniční policií, kteří takto vymáhají úplatky. Je proto vhodné, aby byl cestovatel očekáván důvěryhodnou osobou, čímž se většině problémů předejde.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.