Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Lesotho
Lesotho Lesotho
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Situace kolem vízového režimu pro české občany cestující do Lesotha není zcela jasná.
Ministerstvo zahraničních věcí ČR obdrželo od lesothské strany nótu, podle níž čeští občané cestující do Lesotha s běžným cestovním pasem za účelem turistiky nepotřebují vízum. Tuto skutečnost potvrzuje i praxe. Nicméně nóta nestanovuje, jak dlouho mohou tito občané v Lesothu pobývat. Doporučujeme dotázat se na tuto informaci imigračních úředníků při vstupu do země. Zároveň doporučujeme, aby si cestující při cestě do Lesotha s sebou vzal kopii uvedené nóty, jež je uvedena na webové stránce http://www.mzv.cz/public/d3/ad/93/819331_736276_nota_Lesotho.pdf.
Ve všech případech cestování do Lesotha, kdy se nejedná o cestu s běžným cestovním pasem a kdy je její účel jiný než turistika, je pro jistotu umožnění vstupu do země nutné získat vízum na zastupitelských úřadech Lesothského království.
Adresa zastupitelského úřadu Lesotha v Římě:
Embassy of Kingdom of Lesotho
Via Serchio 8, 00198 Rome
Tel.: 003906-854 24 96, 854 24 19
Fax: 003906-854 25 27
e-mail: lesothoembassy.rome@tin.it, lesothoreception.rome@tin.it, counsellor@lesothoembassyrome.com
Doporučuje se před cestou ověřit u výše uvedeného úřadu, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.