Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Madagaskar chameleon
Madagaskar Madagaskar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Žádné očkování není na Madagaskaru povinné. Přesto se doporučuje očkování proti žluté zimnici, proti břišnímu tyfu a žloutence typu A, při delším pobytu i proti žloutence typu B. Malárie se vyskytuje ve vnitrozemí v období dešťů a na pobřeží celoročně. Další běžná zdravotní rizika představují bilharzie, tuberkulóza, vzteklina a opičí mor (babonic plague). Doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost vhodnému cestovnímu pojištění.

Přiměřené podmínky pro poskytování lékařské péče jsou v drahých zařízeních v metropoli, například Hôpital Militaire nebo Clinique des Soeurs Fransiscaines (22 235 54); v obou vyžadují platbu za šetření předem.

Lékárny jsou většinou slušně zásobené.

Při vážnějších obtížích se doporučuje - pokud to dovoluje zdravotní stav - odjet ze země. Nejlépe domů, nebo alespoň do JAR, případně na Réunion, o jehož Hôpital Bellepierre se tvrdí, že je nejlepší v regionu.

Tananarive: Nemocnice Soavinandriana 22 403 41
Tamatave: Nemocnice 533 20 18
Diego Suarez: Hlavní nemocnice 822 10 61

Důležitá telefonní čísla:
policie 17
hasiči 18
záchranná služba 22 200 40


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.