Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Madagaskar chameleon
Madagaskar Madagaskar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Vstupní víza vydávají zastupitelské úřady Madagaskaru v zahraničí. Pro Českou republiku je příslušné madagaskarské velvyslanectví v Moskvě, Embassy of the Republic of Madagascar, Russian Federation, 119034 Moscow, Koursavoy per. 5, tel. ( +7 095 ú 290 02 14, +70 95 290 02 32 fax: 202 34 53, e-mail: info@ambamadagascar.ru, web: www.ambamadagascar.ru.

Jednorázové turistické vízum do 30 dnů je možno získat za poplatek při příjezdu na letišti Ivato v Antananarivo. Před cestou doporučujeme ověřit aktuální situaci u zastupitelského úřadu Madagaskaru, zda se podmínky pro přicestování nezměnily. Při žádosti o vízum je nutné předložit zpáteční letenku. Velice přísně se kontroluje platnost víza. Při jeho překročení hrozí vězení a eventuální deportace.

Jediná doporučeníhodná doprava na Madagaskar a zpět je letecká.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.