Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Mauricius panorama
Mauricius Mauricius
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Kriminalita je nízká, nicméně doporučujeme minimalizovat možná rizika. Při pohybu ve městských oblastech s sebou nosit jen potřebné částky peněž a nechat cennosti na hotelu. Nechodit do chudších městských čtvrtí a vyhýbat se liduprázdným nehlídaným plážím, zejména po setmění.
Mauricius má dobře fungující síť autobusové dopravy. Pronájem auta nebo motocyklu je možný přímo v hotelu, jezdí se vlevo.
S ohledem na klimatické podmínky je vhodné se vybavit oblečením do deště. Doporučuje se používat opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem a kvalitní sluneční brýle.
Pro cesty do Mauricijské republiky se nevyžaduje žádné speciální očkování, doporučené je však očkování proti tetanu, hepatitidě A a B a proti tyfu.
Nefotografuje vojenské a policejní objekty.
Platí přísný zákaz odchytu/sběru a vývozu divoce žijících živých zvířat a rostlin.
Na dovoz a vývoz zbraní a střeliva je nutno mít povolení.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.