Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Mauritanie bílý velbloud
Mauritánie Mauritánie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dokumenty

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Pro české občany je stanovena vízová povinnost pro cesty do Mauritánie.
Ke vstupu do Mauritánie musí být proto občan ČR vybaven cestovním pasem s platností nejméně 6 měsíců po vstupu do Mauritánie s vylepeným mauritánským vízem.
Vízum je možné získat nově již také na letišti v Nouakchottu a na silničním hraničním přechodu PK55 před Nouadhibou na hranici s Marokem (a podle zatím nepotvrzených informací také na přechodu se Senegalem v Rosso – je třeba se předem informovat). Pro české občany by toto vízum mělo stát následně: 30 dní – 120 EUR, 90 dní -150 EUR, 1 rok – 200 EUR).
POZOR: Na trase Maroko – Mauritánie pracují celnice většinou jen v době od 8 do 18 hodin. Myslete na to, abyste měli dostatek času na zdolání 10km zóny „nikoho“ mezi Západní Saharou a Mauritánií. Nesjíždějte z cesty!
Žádosti o vízum je třeba směřovat na mauritánské velvyslanectví v Berlíně. Turisté, kteří cestují do Mauritánie přes Maroko, mohou také požádat o vízum na velvyslanectví Mauritánie v Rabatu.
Velvyslanectví Mauritánské islámské republiky v Německu
Kommandantenstrasse 80
10117 Berlin
Tel. 004930-206 58 83
Fax 004930-2067 4750
E-mail ambarim.berlin@gmx.de
Provozní hodiny úřadu 09.00 - 15.00 /Po-Čt/ 09.00 - 13.00 /Pá/

Velvyslanectví Mauritánské islámské republiky v Maroku
6, rue Thami Lamdawar
Souissi, Rabat
Tel. 00212 (0) 537 656 678/79
Fax 00212 (0) 537 656 680
E-mail ambarim-rabat@menara.de
http://www.ambarimrabat.ma

Při delším pobytu může být vyžadováno očkování proti žluté zimnici. V případě cestování do odlehlejších oblastí se doporučuje očkování proti břišnímu tyfu a žloutence typu A a B.
Pro vstup s vozidlem do Mauritánie je doporučováno mít vyřízený karnet (tzv. carnet de passage en douane) od Mezinárodní automobilové federace (F.I.A.) či Mezinárodní turistické aliance (A.L.T.). Někdy však karnety již nebývají vyžadovány a vozidlo je zapsáno do cestovního pasu řidiče, jenž při výjezdu z Mauritánie musí vycestovat i s předmětným vozidlem. Řidiči potřebují také řidičský a technický průkaz a platné povinné ručení.
Při delším pobytu může být vyžadováno potvrzení o očkování proti žluté zimnici.
Před cestou doporučujeme si ověřit u příslušného zastupitelského úřadu Mauritánie seznam dokumentů nezbytných pro cestu.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.