Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Mauritanie bílý velbloud
Mauritánie Mauritánie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Bezcelní dovoz oblečení, předmětů osobní potřeby, filmů, tabákových výrobků, potravin a léků v množství určeném pro osobní spotřebu je možný.

POZOR: Dovoz jakéhokoliv množství alkoholu (včetně piva) je zakázán. Na hranicích může být automobil podroben velmi podrobné prohlídce a při nalezení alkoholu vydírán zaplacením vysoké pokuty (ačkoliv zákon ukládá jen zabavení nápojů a maximální pokutu ve výši dvojnásobku ceny nápoje). Možnosti ZÚ Rabat v podobném případě efektivně zasáhnout jsou velmi omezené, a pokud turista nechce riskovat významné prodloužení svého pobytu v zemi, nezbývá mu většinou nic jiného než smlouvat.

Dovoz zbraní je možný pouze na základě příslušného povolení.

Dovoz cizích valut je možný do výše 1 000 USD, vyšší částky musí být deklarovány při příjezdu. Vyvézt je možno množství cizích valut, které bylo deklarováno při příjezdu, snížené o výměnu za místní měnu po dobu pobytu v Mauritánii – doporučuje se uchovávat doklady o provedené směně valut. Místní měna nesmí být dovážena, ani vyvážena.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.