Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Namibie panorama
Namibie Namibie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


K cestě do Namibie potřebují držitelé cestovního pasu ČR vízum. Víza vydávají zastupitelské úřady Namibie v zahraničí. Vízum nelze získat na pozemních hraničních přechodech ani na letišti. Doporučuje se před cestou ověřit u zastupitelského úřadu Namibie, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.

Kontaktní úřad Namibie pro ČR:

Embassy of the Republic of Namibia
Reichsstrasse 17
D-14052  Berlin
Federal Republic of Germany
Tel: +4930 254 09531
Fax:
www.namibia-botschaft.de/index.php/konsular

e-mail pro veřejnost: visa@namibia-botschaft.de

O víza lze rovněž požádat prostřednictvím Honorárního konzulátu Namibijské republiky v Praze (adresa: Palackého 715/15, 110 00 Praha 1), který je sběrným místem pro příjem žádostí o víza do Namibie, a následně výdejním místem pro udělená víza. Více informací o vízech naleznete na http://csnk.cz/honorarni-konzulat/.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.